Japan 2025 – En reise for livet! 🇯🇵✨

Det var en kald marsmorgen da en spent og trøtt gjeng fra Bjerkely Folkehøyskole møtte opp på Gardermoen. Klokken var 05:30, men energien var til å ta og føle på – nå skulle vi endelig til Japan!

Etter måneder med planlegging, forberedelser og kanskje litt nervøsitet, var koffertene pakket og forventningene skyhøye.

Tokyo – storby, subkultur og stoffparadis

Første stopp: Tokyo! Vi landet på Haneda og ble raskt introdusert til japansk snacks, drikke og høyteknologiske toaletter før vi satte kursen mot Asakusa, vår første base.

Uken i Tokyo bød på alt fra rolige spaserturer i Yoyogi-parken og besøk til Meiji Jingu-helligdommen, til det fargerike og travle Harajuku og Shibuya Scramble Crossing.

Vi tok turen innom nerdemekkaet Akihabara og underholdningsbyen Ikebukuro, hvor vi møtte et stort miljø av cosplayere. Cosplay & Foto-klassen besøkte også Nippori Fabric Town – og klarte til og med å havne på japansk TV!

Museumsbesøkene strakk seg fra det historiske nasjonalmuseet til det interaktive og fargesprakende Teamlab: Borderless – og vi fikk også litt fritid til å utforske på egenhånd.

Elevene foran inngangen til Meiji Jingu-helligdommen,

Kyoto – tradisjoner og teatermagi

Etter en uke pakket vi koffertene og hoppet på lyntoget til Kyoto. Der startet vi med en klassisk opplevelse: en tradisjonell japansk te-seremoni – hvor alle fikk kle seg i vakre kimonoer. Etterpå hadde vi en photoshoot i det sjarmerende Higashiyama-området, med smale gater, gamle bygninger og perfekt stemning.

Tegneserie & Manga-klassen fikk en inspirerende workshop på Kyoto Manga Museum, mens Cosplay & Foto-linjen besøkte Kyoto Museum of Crafts and Design.

Med strålende vær var det en drøm å besøke Fushimi Inari-helligdommen og vandre gjennom tusenvis av tori-porter. En kveld fikk vi oppleve det spektakulære, ikke-verbale showet på Gear-teateret – en forestilling som virkelig brøt alle språkbarrierer.

Hiroshima – historie og inntrykk

Vi tok også en dagstur til Hiroshima, der vi besøkte Fredsmuseet, Hiroshima-slottet, og fikk smake på den lokale matretten okonomiyaki. En dag full av inntrykk vi sent vil glemme.

To uker med minner for livet

Før hjemreisen rakk vi noen siste shoppingrunder på blant annet Nintendo-butikken, Pokémon Center og flere andre fristende steder.

Etter to uker med uforglemmelige opplevelser, kulturelle møter og masse læring, vendte vi hjem med koffertene fulle av minner og hjertene enda fullere.

Absolutt en reise for livet! 🌸

Previous
Previous

D&D Live: Kampen om Skogens Hjerte i Lost Mine of Phandelver 🌿🐉

Next
Next

DnD reiste til den moderne middelalderbyen Tallinn!