Bjerkely samlet inn over 65 000 kroner til TV-aksjonen!
For en fantastisk innsats! I helgen har elevene ved Bjerkely Folkehøyskole samlet inn penger til årets NRK TV-aksjon. Med sponsede gå- og løperunder, aktiviteter, bruktmarked og auksjon har elevene så langt klart å samle inn hele 65 125 kroner! 🎉
Og selvfølgelig ble det hele gjennomført på ekte Bjerkely-vis – med kreativitet, fellesskap, godt humør og et stort ønske om å bidra til en god sak.
Gi et trygt sted å sove
Årets NRK TV-aksjon går til NRC Flyktninghjelpen, under temaet «Gi et trygt sted å sove».
Pengene skal bidra til at mennesker på flukt fra krig og konflikt får et tryggere sted å bo. Hjelpen skal blant annet gå til familier i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo.
For oss på Bjerkely var dette en fin anledning til å gjøre noe sammen for mennesker som trenger hjelp. Gjennom kreativitet, engasjement og fellesskap ønsket vi å bidra til at flere får den tryggheten et hjem kan gi. 💛
Én runde til – for en god sak!
Lørdag var det klart for årets store gå- og løpearrangement. Elevene hadde på forhånd skaffet seg sponsorer som bidro med penger for hver runde de gjennomførte.
Men på Bjerkely finnes det mange måter å gjennomføre en slik utfordring på!
Noen tok på seg joggeskoene og brukte dagen som en skikkelig treningsøkt. Andre gikk sammen med venner, pratet og koste seg underveis.
Og så hadde vi selvfølgelig de litt mer kreative løsningene! 🧶
Noen kombinerte gåturen med strikking eller hekling, mens andre hadde med seg Dungeons & Dragons-bøkene for å planlegge neste spilløkt. For hvorfor ikke kombinere litt fysisk aktivitet med neste store eventyr?
Det viktigste var ikke hvor fort man kom seg rundt, men at alle kunne delta på sin egen måte og bidra til fellesskapet.
🎶 Musikk, aktiviteter og god stemning
Langs løypa var det lagt opp til flere morsomme aktiviteter for å gi elevene litt avveksling underveis.
Her kunne man blant annet prøve lykkehjulet, gjennomføre trenings- og tøyeøvelser eller ta en velfortjent pause ved drikkestasjonen.
Og hva er vel en slik dag uten musikk?
Elevene hadde laget sin egen Spotify-spilleliste for arrangementet, slik at alle kunne få høre noen av favorittlåtene sine underveis. 🎵
Med god musikk, oppmuntringer og masse godt humør ble det en dag fylt med både aktivitet og fellesskap.
Bruktmarked, auksjon og svampkasting!
På kvelden fortsatte innsamlingsaksjonen med bruktmarked, auksjon og flere morsomme aktiviteter.
Her kunne man by på alt fra brukte gjenstander og hjemmelagde produkter til kreative tjenester og spennende gavekort.
Blant auksjonsobjektene fant vi blant annet:
Kunst og kreative commissions
Gavekort på kaker
Brukte og hjemmelagde produkter
Det ettertraktede gavekortet på én gang fritak fra romsjekk!
I tillegg kunne man prøve lykken på lykkehjulet, hvor det var mulighet for å vinne forskjellige premier. 🎡
Og så hadde vi selvfølgelig svampkasting på stipendiatene!
Dette viste seg å være en svært populær aktivitet – kanskje til og med litt for populær blant enkelte elever! 😂 Vi mistenker at noen hadde gledet seg litt ekstra til akkurat denne muligheten.
Det ble en kveld fylt med latter, konkurranseinstinkt og god stemning, samtidig som elevene samlet inn penger til en viktig sak. 💛💛 65 125 kroner – og innsamlingen er ikke over!
Gjennom helgens aktiviteter har elevene så langt samlet inn hele 65 125 kroner til årets TV-aksjon!
Vi er utrolig stolte av innsatsen, kreativiteten og engasjementet elevene har vist. Det er fantastisk å se hva vi kan få til når alle bidrar med det de kan.
Og det er fortsatt mulig å støtte innsamlingen vår!
Har du lyst til å hjelpe Bjerkely med å samle inn enda litt mer? Spleisen vår holder åpent noen dager til.
👉 Støtt Bjerkelys innsamling til TV-aksjonen her!
En stor takk til alle elevene, ansatte, sponsorene og alle andre som har bidratt til årets aksjon! 💛
Sammen kan vi gjøre en forskjell!